Efektywne ćwiczenia

Pozytywny stosunek do ruchu to klucz do efektywnych ćwiczeń.

Odkryj sekrety motywacji do ruchu. Porady dotyczące ubioru, przestrzeni, akcesoriów i muzyki dla efektywnych ćwiczeń. Zrelaksuj się i ciesz się zdrowym stylem życia.

Pozytywny stosunek do ruchu

Rozważając pracę nad sobą, swoim ciałem często zastanawiamy się jaką formę znaleźć dla siebie, czy mamy czas, czy damy radę, kto ma nam pomóc.

Aby efektywnie ćwiczyć nie potrzebujesz, aby Cię przymuszano czy musztrowano.

Ważne, aby CHCIEĆ i mieć dobre przewodnictwo, uważność, skupienie i koncentrację na ruchu, który aktualnie robisz, a także po prostu to lubić. Pozytywny stosunek do ruchu jest bardzo ważny jak i myśli z nim związane. Wówczas skuteczność jest wyższa.

Pomyśl, że jest to najważniejsze i najprzyjemniejsze spotkanie dnia.

Zadbaj o swój komfort zwracając uwagę na:

Odpowiedni strój do ćwiczeń
Załóż wygodną, dopasowaną koszulkę i spodnie (krótkie lub długie legginsy). Nie zapomnij o skarpetach. W razie chłodu miej pod ręką bluzę.

Wystarczająco miejsca i czasu
Znajdź w swoim pokoju miejsce, w którym będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie się poruszać. Rozłóż matę lub koc, aby mieć wygodne podłoże. Zaplanuj wystarczająco dużo czasu na ćwiczenia i upewnij się, że nic Cię nie będzie rozpraszać.

Świeże Powietrze
Jeśli ćwiczysz w domu, wywietrz pokój. Jeśli ćwiczysz na zewnątrz, to dobrze mieć bezprzewodowe słuchawki (ale niekoniecznie) i ustawić się przy drzewie, ławce lub pniu.

Akcesoria do ćwiczeń
Podczas ćwiczeń warto mieć przy sobie kilka przydatnych akcesoriów, takich jak mała poduszka, ręcznik i szal. Jeśli masz dodatkowy sprzęt, taki jak duża piłka, mała piłka, gumowa taśma, Bosu, Roller czy Circle, możemy je wykorzystać. Ponadto, krzesło lub brzeg łóżka mogą być użyteczne jako podpora lub stabilizator podczas wykonywania ćwiczeń.

Wybierz odpowiednią muzykę
Muzyka to świetny sposób na poprawę motywacji i skupienia podczas ćwiczeń. Jeśli lubisz ćwiczyć przy muzyce, możesz puścić swoją ulubioną playlistę lub odsłuchać jednej z playlist przygotowanej przeze mnie. Linki znajdziesz poniżej.

Przygotowanie do ćwiczeń online
Przed rozpoczęciem ćwiczeń online upewnij się, że masz dobre połączenie z internetem i że Twoje urządzenie z kamerą jest ustawione w taki sposób, abyśmy mogli się wzajemnie widzieć w całości. Jeśli planujesz wykonać automasaż, zapewnij sobie ulubiony olejek.

Playlisty

Te playlisty zawierają specjalnie wyselekcjonowaną muzykę, która pomoże Ci zrelaksować się i skupić na ćwiczeniach pilatesu lub jogi.